O Nas

Jednym z walorów jest jego usytuowanie w sąsiedztwie Parku Miejskiego oraz bardzo duży ogród. Przedszkole funkcjonuje od 1975 roku. Od 1997 roku kieruje nim pani mgr Danuta Sitek. W przedszkolu funkcjonują grupy 9-godzinne, do których uczęszczają dzieci od 3do 6 lat, oraz grupy 5-godzinne dla dzieci 6 - letnich.

Do naszego przedszkola uczęszczają także dzieci niepełnosprawne. Staramy się stworzyć jak najlepsze warunki maksymalnego usprawniania i usamodzielniania dzieci pod wzgledem psychicznym i fizycznym. Uczymy zdrowe dzieci kochać swoich chorych kolegów, dzięki czemu poczują się one potrzebne i akceptowane. Dzięki kontaktom z grupą rówieśniczą, dzieci ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi mogą poczuć się normalnymi przedszkolakami, akceptowanymi i lubianymi na równi z innymi dziećmi. W ten sposób zrealizujemy jedno z postanowień Konwencji Praw Dziecka ONZ z roku 1998
(Art.23 pkt.1), które brzmi: "Dziecko psychicznie lub fizycznie niepełnosprawne winno mieć zapewnione pełne i normalne życie w warunkach zabezpieczających jego godność, umożliwiających aktywne uczestnictwo w życiu społecznym".

Naszymi kryteriami sukcesu są osiągnięcia dzieci opuszczających nasze przedszkole, i należy do nich :

- dobry kontakt z rówieśnikami i z osobą dorosłą, umiejętność współdziałania w zespole
- samodzielność w samoobsłudze,
- zrównoważenie emocjonalne,
- gotowość szkolna pod względem intelektualnym, psychofizycznym i społecznym
- radzenie sobie w sytuacjach trudnych.

W przedszkolu corocznie organizowane są uroczystości i atrakcyjne imprezy z udziałem dzieci i rodziców.

Do najważniejszych z nich należą: Pasowanie na przedszkolaka, "Dzień Babci i Dziadka", bal karnawałowy, "Dzień Matki", rodzinny festyn z okazji Dnia Dziecka, pożegnanie straszaków. Oprócz tego dzieci biorą czynny udział w konkursach, imprezach i festiwalach poza terenem przedszkola ("Jaworskie impresje teatralne", "Jasełka", festiwal muzyczny "Słoneczny uśmiech", konkursy plastyczne). Zdobywane przez naszych przedszkolaków wyróżnienia i wysokie pozycje, są niewątpliwym potwierdzeniem wysokiego poziomu procesu wychowania i edukacji.

Nasze przedszkole bierze czynny udział w ogólnopolskiej akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Należymy do KLUBU CZYTAJĄCYCH PRZEDSZKOLI.